HomePoradyRowery gravel – po co i dlaczego?

Rowery gravel – po co i dlaczego?

Rowery gravel – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

W ostatnich latach popularność jazdy na rowerze nieustannie rośnie. Sprawia to, że producenci muszą nieustannie poszerzać swoją ofertę, by odpowiadać na potrzeby różnorodnych klientów. Jednym z elementów powstawania nowych rozwiązań w kolarstwie są rowery gravel, które podbiły serca wielu miłośników dwóch kółek. Tylko którzy z nich rzeczywiście dobrze się z nimi dogadają?

Do czego nadają się rowery gravel?

Rowery gravel to połączenie wszystkiego, czego może oczekiwać użytkownik roweru od swojej maszyny. To jednoślady o bardzo uniwersalnej budowie, które dobrze sprawdzają się zarówno na asfalcie, jak i na szutrowych i leśnych ścieżkach. Zostały one stworzone z myślą o użytkownikach amerykańskich, którzy w swoim kraju musieli się mierzyć z całymi kilometrami prostych, pozornie niewymagających dróg o bardzo zmiennej nawierzchni. Rowery gravel szybko odnalazły się jednak także w europejskich realiach i podbiły serca miłośników weekendowych wycieczek oraz całych rowerowych maratonów w urozmaiconych terenach.

Rowery gravel – czym się charakteryzują?

Rowery gravel najprościej jest opisać przedstawiając je jako połączenie rowerów szosowych i przełajowych. Charakteryzują się one przede wszystkim bardzo dużą wygodą użytkowania. Ich geometria sprawia, że utrzymanie się na nich w komfortowej pozycji jest łatwe nawet na wielogodzinnych trasach. Rowery gravel pozwalają także rozwijać duże prędkości, a dzięki długim tylnym widełkom są one w stanie utrzymywać stabilność niezależnie od warunków.

Dodatkowo rowery gravel garściami czerpią z rozwiązań znanych już miłośnikom jednośladów z pojazdów przeznaczonych na długie wyprawy. Posiadają one szeroką gamę punktów montażowych, które umożliwiają ich szeroką modyfikację dzięki różnorodnym gadżetom. Rowery gravel wyróżnia także kierownica. Mimo że pozornie posiada standardowe „baranki”, posiada także możliwość specjalnego chwytu dostosowanego do nieco bardziej wymagającego terenu. Na pierwszy rzut oka rowery gravel poznamy jednak nie po niej, a po szerszych oponach, które w połączeniu z lekką ramą dają wrażenie „szosówki” na dużych gumach.

Kto powinien wybrać rowery gravel?

Rowery gravel to idealny wybór dla osób, które w siodle lubią spędzać całe godziny – i nie wiedzą, gdzie tym razem poniesie ich trasa. Tego typu jednoślady nie zawiodą swoich właścicieli zarówno na asfalcie, jak i leśnej ścieżce. Najlepiej jednak sprawdzą się one na szutrowych, nieutwardzonych drogach, na których pozwalają one rozwijać naprawdę niespotykane prędkości. Rowery gravel powinien zatem wybrać każdy, dla kogo trasy mogą w zasadzie nie mieć końca.

Gdzie kupić rowery gravel?

Aby rower gravel służyły swoim właścicielom jak najdłużej, należy zadbać nie tylko o ich odpowiednią konserwację, ale także zakupić je w miejscu, które potwierdzi ich jakość. Pod tym względem autoryzowani sprzedawcy nie mają sobie równych. Jednym z nich jest sklep isport, który ma w swojej ofercie rowery gravel największych marek. Poznaj ofertę sklepu na: iSport

Leave a comment