HomeRelacjeWTR na szybko

WTR na szybko

Dziś krótki wpis o tym, gdzie można zabrać na wycieczkę swojego gravela, kiedy mamy absolutnie negatywny stosunek do podjazdów, czyli WTRka na szybko.

Piękna pogoda i czas na lekką odmianę. Dochodząc do wniosku, że nie samym szutrem człowiek żyje, wybór niedzielnej rundy padł na Wiślaną Trasę Rowerową na zachód od Krakowa. Mając świadomość, że trasa to praktycznie sam asfalt a na nim wszelakie pozimowe dobrodziejstwa, zdecydowałem się pojechać na mieszczuchu, który jest w pełni uzbrojony w błotniki oraz bardzo uniwersalne opony schwalbe cx comp 35mm.

Z WTR jest o tyle fajnie, że wystarczy dojechać do Wisły i dalej po prostu kierować się strzałkami. Szlak na tym odcinku jest bardzo dobrze oznakowany i mimo że nigdy nie jechałem większością tamtejszych ścieżek, ani razu nie musiałem zastanawiać się, czy nadal jestem na szlaku. Wiślaną trasą rowerową dojechałem do stopnia wodnego w Łączanach, gdzie przeprawiłem się na drugą stronę rzeki.

Do Krakowa wracałem bardzo dobrze mi znanymi asfaltami, starając trzymać się jak najbliżej wałów. Po drodze był jeden podjazd w Ściejowicach, ale jak już będzie ciepło, pokuszę się o przejazd koroną wału gdzie na razie ze względu na rozlewiska, nie odważyłem się wjechać. Końcówkę w samym Krakowie ściąłem przez Las Wolski ze względu na przekroczony czas wycieczki (bomba nie wybiera)

Miłym zaskoczeniem był dla mnie stan dróg po jednej i drugiej stronie rzeki. WTR jest poprowadzona drogami o naprawdę niezłej jakości, jedyne miejsce, gdzie ze względu na roztopy musiałem się lekko ubłocić, był fragment wału tuż za Skawiną, oprócz tego dobór ścieżek przez twórców Wiślanej Trasy Rowerowej oceniam na mocne 5. Po północnej stronie Wisły spotkało mnie kilka niespodzianek i wszystkie pozytywne. Tak trzymać.

Podsumowując, trasa jest bardzo dobra, gdy nie mamy nastroju na podjazdy, ani duże, ani małe. Jak na małopolskie warunki trasa płaska jak stół, co czyni ją miłą odmianą od praktycznie wszystkich innych na północ i południe od królewskiego stołecznego.

Details
WTR na szybko
?
Export
Download
More Details

Autor:

Witold Jagocki

Współtwórca

Leave a comment